Přesun na obsah

Dnes je 18.6.2019

Svátek má Milan

SHM Klub
Praha a Zdiby


Zápisky z kolínské arény - Gladiator Cup

Fellas na Gladiator Cup 2016.


"Se štítem, nebo na něm!" říkaly ve staré Spartě ženy svým manželům jdoucím do války. Pro Fellas Moccas však tradičně platí obojí. Nebylo tomu tak dávno, co jsme si opět uvědomili, jak dlouho nám nikdo neprotáhl plíce a zamířili směr čestný boj do nedalekého Kolína na florbalovou veřejností známý "Gladiator Cup". Sezóna už pomalu zapadala za horizontem a tak řádné emocionální krveprolití vůbec nebylo na škodu.
Fellas se dostavili v pramalém počtu. Nevíme už, zda za to mohla kocovina, nedokončené bakalářské práce, či prostá lenost, ale nadcházejících sedm střetů páchlo selháním kardio systému nejednoho z nás. Útočné linie zdobila nemálo zkušená sestava, ze které někteří pamatovali i takové noční můry jako 16:0 na LEXXu, Semilský masakr a podobné. Obranné pozice pak obsadili stejně tak zkušení kmeti standartního kádru. Abychom to zkrátili, bylo nás (kromě nezastupitelného goalieho Wrajta) dobrých osm. A to včetně jednoho forwarda, který na turnaj dorazil opožděně, kvůli rodinné zabijačce v nedaleké obci.
Zápasy byly vyčerpávající. Náš, po několik turnajů dobře pilovaný "odhad na soupeře", jsme tentokrát využili ve velké míře a úspěšně podcenili celých 6/7 soupeřů. Nutno ovšem říci, že porážky to nebyly tak katastrofální, jako v předchozích turnajích a my z hřiště odcházeli akorát s pocitem slabšího predátora v ekosystému. Klubovou pýchu neranil ani dobře mířený hattrick v prvních pěti minutách.
Jak ale už většina lidí, kteří nás neznají, zjistila, jsme kluci rvaví a bez skalpu z bojiště neodjíždíme. Tím zaplatil námi nejméně podceněný tým "Pražské náplavy", který jsme v dramatickém boji porazili 3:2. Poslední vteřiny byly vypjaté a po odeznění poslední vteřiny a následný náběh útočníka Procházky na hřiště s výkřikem "mistři", nikoho neurazil.
Fellas Moccas se tímto závěrečným sportovním výkonem rozloučili se sezónou 2015/16 a o měsíc později uspořádali excelentní párty s fanoušky. Akce to byla velmi dojemná. Původně jsme našim věrným chtěli promítnout prezentaci s výstřižky z klubových úspěchů, ovšem vzhledem k počtu úspěchů, tato prezentace nepřipadala v úvahu. Normálně bychom napsali, že je už před námi jen léto a hezký holky, ale autor článku se na to úplně vybodl a píše ho až teď, v půlce srpna.
Díky všem fanouškům, užijte si zbytek léta a v příští sezóně,
ZAFELÍME!
AHOJ!
(Lukáš #19)


Kalendář akcí

červen 2019

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Zobrazit jiný měsíc